Svetoznáme výstavy
hotelových interiérov

Produkty mobilier boli ocenené v Kolíne, Paríži Abu Dhabi a Miláne

Design knižnice Pilow – Najkrajší design súbežnej mestskej výstavy

Jiří Pelcl

Jeden z najlepších svetových designérov, žijúci v Prahe, bývalý rektor Vysokej školy umeleckého průmyslu Praha (špičková európska škola). Jeho kreatívna tvorba je dobre známa celosvetovej odbornej verejnosti. Pre spoločnosť Mobilier Group a výstavu v Miláne pripravil dnes už kultovú knižnicu Pilow. Táto knižnica bola vystavovaná v Miláne v javorovom prevedení a v orechovom v Paríži. Podľa odbornj tlače získala knižnica Pilow ocenenie za najlepší design v súbežnej mestskej výstave v Miláne.

Salone del Mobile Milano

Niko Vidakovic

Dlhé roky pracoval ako šefdesigner interiérov v koncerne Volkswagen, neskôr ako vedúci designer štúdia Ford v Kolíne nad Rýnom. V sučasnosti žije a pracuje v USA v designérskom štúdiu Ford. Pre spoločnosť Mobilier Group pripravil úspešný čalúnený nábytok pre výstavy v Paríži a Abu Dhabi. Spolu s Nikom Vidakovicom navrhoval nábytok na výstavu Mobilier Group v Abu Dhabi aj R. Turek. Zaujímavosťou boli nielen pochvalné články z renomovaných architektonických periodík, ale aj zákazka od priceznej z Ománu.

National Exhibition Centre – INDEX

Design avantgardná sedacia súprava zákazka od princeznej z Ománu

Salon du Meuble de Paris

Éric Jourdan

Navrhoval interiéry primátora Paríža a tiež časti Versailles. Pre Mobilier Group navrhoval drevený nábytok na výstavu v Paríži. Eric Jourdan sa narodil v roku 1961, študoval v Saint-Etienne a v Paríži, spolupracoval s galériou Neotu a s nadáciou Cartier. Od roku 2002 spolupracuje s firmou Ligne Roset a Cinna. Žije a tvorí v Paríži.

Na medzinárodnej výstave Salon du Meuble de Paris v Paríži bola expozícia Mobilier Group jednou z najkrajších expozícií výstavy (zdroj: Möbelmarkt, Architects)

Ivan Čobej

Narodil sa v Banskej Bystrici v roku 1962, vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave (SK), kde neskôr aj učil. Patrí medzi najkreatívnejších designérov v stredoeurópskom priestore.
Pre spoločnosť Mobilier Group pripravoval spolu s Ericom Jourdanom a Nikom Vidakovicom výstavu v Paríži. Vytvoril úspešnú sériu nábytku určenú pre obývacie miestnosti moderných bytov a domov.

TOP expozícia výstavy podľa časopisov Möbelmarkt a Architects

Miro Zikmund

Designer žijúci v Bratislave (SK) a dlhodobo spolupracujúci s Mobilier Group v rámci svetového výstavníctva. Všetky jeho tvorby expozícií Mobilier Group boli odmenené výnimočnými oceneniami za najkrajšiu expozíciu. Najväčší úspech slávil v rámci jednej z najvýznamnejších svetových výstav IMM Cologne, kde s expozíciou pre Mobilier Group získal ocenenie najkrajšej expozície spomedzi všetkých vystavovateľov (zdroj Möbelmarkt, Architects – prvé strany periodík). Priamo z tejto najkrajšej expozície bola slávnostne otvorená výstava IMM. K úspechu tejto expozície napomohli svojou solitérnou tvorbou aj designéri R. Turek, P. Mesiarik a M. Stasko.

IMM – Internationale Möbel Messe

Najkrajšia expozícia na výstave, oficiálne mediálne otvorenie výstavy priamo z expozície Mobilieru. Miro Zikmund vyhral s Mobilierom každý rok a každú výstavu cenu spojenú s kvalitou expozície (vždy prvý a nikdy druhý…)

30 ST. MARY AXE
„UHORKA“

Architekt: Norman Foster

Jedným z našich najprestížnejších projektov je „Uhorka“, kde sme dodávali kovové detaily najvyššej kvality (madlá atď.)